Wszyscy maturzyści wiążący swoją przyszłość ze studiami na wyższych uczelniach o kierunkach medycznych, związanych z ogólnie pojętymi materiami wykorzystywanymi w przemyśle, muszą przygotować się na długie spotkanie z chemią, bo jest ona przedmiotem obowiązkowym do zdawania na maturze, jeśli ktoś chce w przyszłości zostać lekarzem. Podręczniki z serii Teraz Matura dają szerokie pole we wszelkich działaniach edukacyjnych. Łatwo z nich korzystać dzięki przystępnej konstrukcji. Grubość tej książki nikogo nie powinna przerażać. Wewnątrz publikacji znajdziemy wszystko, co niezbędne, by poradzić sobie na egzaminach wstępnych na wyższą uczelnię, gdzie wykłada się przedmioty z chemią bezpośrednio powiązane. Vademecum przygotowuje do studiów na takich kierunkach, jak:

  • medycyna
  • technologia żywności
  • botanika
  • inżynieria przetwórstwa
  • farmacja
  • kosmetologia

To tylko niektóre z przykładów. Tak naprawdę chemia obecna jest na co dzień nawet wśród tych, którzy zbytnio nie przeceniają jej istnienia w naszym naturalnym środowisku.

Zadania i ćwiczenia

Vademecum z chemii Teraz Matura przedstawia całą rozpiętość programu nauczania w liceum, w formie powtórek. Materiał jest bardzo przystępny, a dodatkowo można jeszcze podeprzeć się zamieszczonymi propozycjami ćwiczeń działania na pierwiastkach. Dzięki tablicom chemicznym zamieszczonym w publikacji nauczymy się ekspresowo tworzyć równania chemiczne na każdym poziomie. Zaoszczędzimy czas na szukaniu rozwiązań metodami “prób i błędów”. Rozwiązywanie testu chemicznego, choćby już tego na próbnej maturze, pójdzie nam jak z płatka.

Chemia nie musi straszyć po nocach

Z podręcznikiem do matury tego pokroju nie trzeba się już bać klasówek w ostatniej klasie liceum. Teraz Matura to także publikacja warta polecenia dla wszystkich uczniów biorących udział w olimpiadach chemicznych, o każdym stopniu zaawansowania. Można łatwo przypomnieć sobie typy wiązań cząsteczkowych, połączenia substancji, etapy powstawania najważniejszych związków chemicznych, bez których nie byłby możliwy rozwój nauki, medycyny i wielu innych dziedzin.

Wykresy, tabele, wskaźniki

W publikacji wszelkie wykresy, tabele, wskaźniki oraz diagramy zostały przedstawione w efektowny, a zarazem czytelny sposób. Nie ma tu miejsca na skromne rysunki. Zastosowanie koloru w rysunkach schematycznych sprawiło, że każda graficzna informacja jest jeszcze bardziej czytelniejsza i przyjemniejsza dla oka, co ma dość duże znaczenie w sytuacji, gdy spędza się dużo czasu przy książkach, z dbałością o najmniejsze szczegóły. Chemia może być przyjaznym przedmiotem nauczania dla licealistów. To vademecum jest dowodem!